وبلاگ

معماری و دکوراسیون داخلی

معماری و دکوراسیون داخلی:

از زمانی که انسان ها برای زندگی مجبور به ساخت سرپناه برای خود شدند معماری نیز شکل گرفت.
بنابراین این علم و هنر از دوره‌های بسیار گذشته و حتی پیش از تاریخ جزو  اساسی‌ترین نیازهای بشر محسوب میشده زیرا ساخت سرپناه و خانه را یعهده گرفته است.
معماری علاوه بر کمک به بشر در ایجاد سرپناه برای خود قابلیت خلق بناهای بزرگ و باشکوه را دارد که این امر را در آثار بجا مانده از زمان های بسیار دور تا کنون شاهد هستیم.
ساخت کاخ ها ، کلیساها ، مساجد و سایر بناهای عظیم گواه این امر است.
معماری یک فعالیت گروهی است و یک شخص به تنهایی نمیتواند انجام همه ی امور در این زمینه را بعهده گیرد و این ویژگی باعث ایجاد خلاقیت ، هماهنگی و اتحاد برای رسیدن به هدفی مشخص و خلق اثری درخشان میباشد.
معماری به دلیل گستردگی و پیچیدگی خود به شاخه های مختلفی تقسیم میشود که یکی از این شاخه ها معماری داخلی میباشد.
امروزه یکی از مسائل مهم اماکن مختلف پرداختن به مسئله دکوراسیون داخلی است ، این امر به میزانی مهم و مورد توجه است که حتی در آپارتمان‌های کوچک نیز به این موضوع پرداخته میشود.
بنابراین دانستن اصول چیدمان و طراحی داخلی به قدری اهمیت دارد که به صورت تخصصی دنبال شده و طراح و دکوراتور داخلی یک ردیف شغلی مهم محسوب می‌شوند.

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی به معنای هماهنگ ‌سازی از پیش طراحی شده برای زیباتر دیده شدن رنگ‌ها ، اثاثیه و سایر وسایل موجود در یک فضا به شکل هنرمندانه است.
دکوراسیون داخلی دارای اصول ، استاندارد و ریزه‌کاری ‌هایی است که باید به صورت تخصصی به آنها پرداخته شوند و سپس به مرحله اجرا درآیند.
در هنر دکوراسیون داخلی مانند سایر هنرها همه چیز متناسب با مد ، دوره‌های زمانی و البته ترندهای روز به پیش میرود و بنابراین سلیقه شخصی مهمترین عامل ایجاد آن است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *